foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Błogosławieństwo

Licznik Odwiedzin

498572
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
145
960
2136
492449
4348
6580
498572

Your IP: 3.236.143.154
2024-06-15 05:40

Święto roweru - świętują rowerzyści !!!

Dla wszystkich pasjonatów, miłośników, amatorów,zawodowców i koneserów jazdy ROWEREM i dla tych co do sklepu do lasu do pracy i szkoły jeżdżący ROWERKIEM składamy życzenia bezpiecznej jazdy i jak najwięcej przyjemności i korzyści dla zdrowia.

           Z zaproszeniem do wspólnego korzystania z roweru na naszych
           rajdach, wycieczkach i pielgrzymkach

z sympatią BIKE TEAM SZYDŁOWIEC

Światowy Dzień Roweru obchodzony jest od 2018 roku. Ideą tego dnia jest promowanie roweru jako niezawodnego i ekologicznego środka transportu. Wspólne wycieczki rowerowe z rodziną czy ze znajomymi, to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Aby korzystanie z jednośladów było przyjemnością, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i odpowiednim wyposażeniu.
Szczególnie wiosną i latem rower jest bardzo popularnym środkiem transportu. Korzystają z niego nie tylko osoby, które dbają o zdrowie, ale również ci, którzy szybko i ekonomicznie chcą dotrzeć do pracy.

Należy jednak pamiętać, że pomimo tych wszystkich zalet, użytkownicy jednośladów są najbardziej narażeni na skutki zdarzeń drogowych. Wypadki z udziałem rowerzystów często są bardzo poważne w skutkach. W konfrontacji z samochodem na drodze, rzadko kiedy rowerzysta ma szanse na wyjście z tego bez szwanku. Kierujący jednośladami chcąc czuć się bezpiecznie, muszą pamiętać, że wiele zależy od nich samych. Aby bezpieczeństwo użytkowników jednośladów było zachowane, należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów.

Rowerzysta powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo poprzez używanie za każdym razem kasku. Nie są one co prawda obowiązkowe, jednak dobrze, aby ludzie zdali sobie sprawę, że nawet pozornie niegroźna wywrotka na rowerze, w w razie braku kasku, może spowodować spory uszczerbek na zdrowiu.

Rower każdorazowo powinien być przygotowany do jazdy, posiadać odpowiednie wyposażenie i być sprawny techniczne. Każdy, kto porusza się rowerem po drogach, powinien wiedzieć, że rower, musi spełniać wymagania związane z bezpieczeństwem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.